1. Beleg na licu

    Pitanje broj: #158015

    Pre neki dan dobili smo sina, ali od samog rođenja ima beleg na licu od korena nosa pa na nos gorna usta malo na desno oko pa jedna lenta od 2 sm ide do desne slepoočnice.
    Koža je ista kao i ostala, samo se razlikuje boja koja je tamno crvena (ljubicasta skoro).

    Čini mi se da posle rođenja bilo je svetlo crveno, a sad je malo tamnije.
    Molim vas za neki savet.

    Odgovoreno: 06. 09. 2018.
    • Poštovani,

      Po vasem opisu promena najvise lici na hemangiom
      To je bezazlena promena koja se viđa kod beba, u prvim mesecima zivota i predstavlja promenjene, proširene krvne sudove.
      Najvise se javlja na glavi i vratu. Obično raste u prvoj godini, pošto je i rast bebe tada najveći, a potom se polako povlači, tako da može nestati potpuno od 6 do 9 god.

      Ne predstavlja nikakvu opasnost za bebu, sem ako se ne nalazi na mestu gde se lako moze povrediti, ali i tada je krvarenje oskudno.
      Potrebno je promenu pratiti, jer može da se takva slična promena javiti i na unutrašnjim organima.
      Lečenje može biti u vidu upotebe lekova, ili laser terapije ili eventualno operativno.
      U najvećem broju slučajeva lečenje nije ni potrebno.