Postovani, imam dete od 20 meseci, i u grlu mu je izolovana bakterija proteus mirabilis. Nema nikakvih tegoba trenutno, sem sto u poslednje vreme slabije jede. Imamo i antibiogram. Da li je neophodno da mu dajem antibiotik, tj. Da li postoji mogucnost da se sama povuce. Unapred hvala

    Odgovoreno: 29. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Proteus mirabilis se lokalizuje na sluzokoži urogenitalnih organa, dok mu je prisustvo u grlu obično posledica zagađenja podloge. To se u medicini naziva vicium artis ili lekarska greška. Nemojte davati antibiotik i obavezno ponovite bris.