Po[tovani imam devojcicu od 11 godina koja se u poslednje vreme zali na, , recimo gusenje, , odnosno kratke udisaje i izdisaje. Prvi put kada se ta pojava dogodila odveli smo je u hitnu pomoc, radjen joj je ekg, merili su joj nivo kiseonika (u tom trenutku bio je 87, rekli su nam da je normalno 90) , otkucaji oko112. Tada je dobila urbazon. Nakon toga joj se vecernjim satima ponavlja isti osecaj ali ne tog inteziteta kao prvi put. Interesuje me da li je to normalno u periodu razvoja ili moze da bude neki velik problem u pitanju i da li sme i dalje da ide na treninge posto se bavi atletikom? Unapred hvala zabrinuta majka

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Posto se vaše dete bavi sportom, veoma je važno da prođe kompletan kardiološki pregled, koji veoma kvalitetno možete uraditi na dečjoj klinici u beogradu. Tako ćete dobiti i odgovor na pitanje, kave prirode su njene tegobe.