Postovani, imam bebu od 13 dana koja doji ali zbog trenutno nedovoljne kolicine mleka je i dohranjujem. Koristim humanu 1 posto su je njome dohranjivali i u porodilistu ali primecujem da je muce grcevi i gasovi kad god je pije. Da li mogu da joj dam neku drugu mlecnu formulu i koja bi bila najadekvatnija? Takodje sam htela da pitam da li i u kojoj meri bebi moze da smeta to sto ja pijem tothema ampule gvozdja 2x1 zbog anemije a obzirom da je i odrasli tesko podnose, da li moze i njemu da smeta? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Što se tot'heme tiče, u pravu ste, mogla bi ona da bude uzrok grčevima kod bebe, jer ona se svakako pojavljuje i u mleku. Možete takođe promeniti formulu, dok ne nađete onu koju će vaša beba dobro da podnosi. Postoje posebni oblici mleka za decu koja imaju pojačane gasove. Obično su označene sa ac (kao novalac ac i sl.)