Postovani, moje dete ima 2 i po godine juce je jela cips i se malo zadavila nekoliko sekunda je htela povratiti osetila je gadenje i malo joj je nedostajalo vazduha nekoliko sekunda. Sad sumljam dali je imala i neceg drugo u ruci pa se tako zadavila. Ona je dobra nema otezano disanje i ne pokazuje nikakve simptome do danas ali ja strepim celo vreme molim vas pomozite mi kakvi bi bili simptomi ako dete proguta neko strano telo ili nece imati nikakve simptome i kad se ispoljavaju ako strano telo ode recimo u bilo koji deo tela

    Odgovoreno: 26. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Najvažnije u vašem slučaju je da dete nije imalo napad gušenja, jer to bi značilo da je došlo do aspiracije, tj. Da je hrana umesto u želudac otišla u dušnik. Sve ostalo što je mogla da proguta može samo da iskaki, naravno pod uslovom da to nije bilo nešto što bi moglo da bude toksično. Tada bi mogla da ima neke udaljene (vremenski udaljene) manifestacije. Samo to proverite.