Poštovana,
    Moj sin od 2 godine i 4 meseca je jedno kraće vreme imao problem sa tvrdom stolicom. Nije mogao da kaki po par dana, ali je pokušavao. Vodila sam računa o ishrani, davala dosta voća, žitarica i to se prilično regulisalo. Sada ima svakodnevno stolicu, ne muči se kada kaki, ali često je na samom početku tvrda, a kasnije normalna. Tada se desi da mu se pojavi par sitnih kapi krvi na toalet papiru u toku brisanja. Neko mi je rekao da mu je to od samog naprezanja i tvrde stolice, da mu puknu kapilari. Ja mu svakodnevno mažem guzu jekodermom. Da li mi vi možete savetovati šta učiniti po tom pitanju? Hoće li se to regulisati samo pravilnom ishranom ili bi trebalo ići kod lekara?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pravilno razmišljate i pravilno postupate. Vremenom će se u potpunosti regulisati stolica, samo je važno da pravilno regulišete ishranu. Da Vas podsetim:namirnice koje stežu stolicu su: jabuka, banana, pomorandza, pirinac, krompir, sargarepa, mleko. Suprotno deluju: šljiva, kruška, breskva, kajsija, smokva, zeleno povrće.
      Pozdrav.