Poštovana,
    Imam sina od 2 godine i 4 meseca. Primetila sam da ima manji penis od svojih vršnjaka, kao da se skupi. On je normalno, zdravo dete, sam povlači kožicu u toku kupanja i to vrlo uspešno, testisi su spušteni. Nisam primetila neke druge nedostatke. Da li je to normalno u ovom uzrastu ili njegov penis zaostaje u razvoju?
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Retki su, ali mogući hormonski poremećaji praćeni drastičnim smanjenjem penisa, ali i testisa. Po Vašem navodu ne bih rekla da je to u pitanju već jedino nešto manje dimenzije, koje se u pubertetu mogu promeniti. Uostalom poznato Vam je da je to organ čije se dimenzije bitno razlikuju i kod odraslih muškaraca.
      Pozdrav.