Poštovana doktorka,
    Imamo ćerku koja u Oktobru puni četiri godine. Još pre nekoliko meseci smo skinuli pelenu tokom noći, međutim, ona nema nikakvu kontrolu nad mokrenjem. Pre spavanja obavezno mokri, a i podižemo je tokom noći. I pored toga često se dešava da se upiški. Što je najgore, nema nikakvog pravila kada se to dešava. Može da prođe i četiri sata od poslednjeg mokrenja, a može da prođe i samo sat. Da napomenem da smo dnevne pelene skinuli pre godinu i po dana i da tada nije bilo nikakvih poteškoća. Prema proceni naše prijateljice, psihologa, dete je vrlo inteligentno i potpuno psihički razvijeno za svoj uzrast.
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 20. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Do pet godina se toleriše noćno mokrenje, ali posle toga bi trebalo konsultovati nefrologa. U Dečjoj klinici, Tirsova, možete uraditi urodinamske preglede.
      Pozdrav.