Poštovana,
    Imam dečaka koji za koji dan puni 2 meseca. Pre neki dan sam mu na vratu napipala čvorić veličine graška (možda i veći). Isti takav čvorić (samo malo manji) napipala sam i starijoj ćerki. Čvorić se pri dodiru pomera! Možete li mi reći šta je u pitanju?
    Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Uvećanje koje pipate na vratu odgovara limfnim čvorićima, koji reaguju uvećanjem, na bakterijske i virusne infekcije. Ukoliko je Vaša beba imala zapušen nosić ili conjunctivitis, to bi moglo da bude prateća reakcija. Samo kada se formiraju paketi limfnih žlezda, kada su srasle za podlogu i bolne onda se mora potražiti pregled i mišljenje hematologa.