Poštovana,
    Imam devojčicu od 9god. često se žali na svrab i peckanje u predelu stidnih usana. Kontrolisali smo mokraću kao i urinokulturu i nalazi su uredni tj. nema prisustva nikakvih bakterija. Doktorka je rekla da je moguće da smo preteranom higijenom isušili sluzokožu, ali nam nije dala nikavu terapiju. Kakvo je Vaše mišljenje?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Peckanje i svrab u predelu stidnih usana je najčešće je posledica upale sluzokože vulve, bilo gljivične, bilo bakterijske. Uradite bris vulve na gljivice i bakterije, pa lečite po antibiogramu.