Poštovana,
    Mom sinu, starom 20 meseci, je putem brisa kože nađena bakterija stafilokoka koju smo lečili palitrex-om i stanicidom. Sve je prošlo relativno brzo, (to se dešavalo pre 2 meseca) međutim pre 10 dana mu se pojavila identična bubuljica ispunjena žućkasto belim gnojem iznad gornje usne i pedijatar je rekao da to očistim alkoholom i namažem stanicidom što sam i uradila, ali juče je dete dobilo novu bubuljicu na čelu i zanima me dokle tako? Zar ne bi trebalo sprovesti neko konkretnije lečenje? Dete vrlo često hoda na prstima i retko kad gazi celim stopalom, da li je vreme da potražim stručnu pomoć ili je još rano? Prohodao je sa 13 meseci.
    Unapred zahvalna mama

    Odgovoreno: 19. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Stafilokok je uporan i ponavlja se često. Dovoljno je da ponovite isto lečenje. Što se hoda na prstima tiče, u pravu ste potrebno je da potražite pomoć fizijatra, da bi na vreme počeli sa vežbama.