1. dr Milena Kostić suplementi u ishrani deteta dete odbija hranu

    Pitanje broj: #149151

    Imam unuka od 3 godine. Problem je što ništa neće da jede. Jedino pije mleko i retko komadić hleba ili pice. Voće i povrće neće ni da proba. Pravim mu razne čorbice ali on ni da proba. Često se razboli. Dobije temperaturu, curi mu nos. Molim vas za savet kako da mu pomognem da počne da jede. Hvala

    Odgovoreno: 04. 01. 2017.
    • Poštovana,
      Razlog za često razboljevanje može biti loša ishrana. Kravlje mleko se ne preporučuje deci, naročito ne u količini većoj od 100ml dnevno, može da remeti unos gvoždja i drugih bitnih elemenata u organizam. Mnogo je bolja varijanta kiselo mleko, sir ili jogurt. Što se tiče pice, ona ne sadrži hranljive materije pogotovu za trogodišnjaka. Probajte sa nekim imuno sirupom sa cinkom koji mu može pojačati imunitet, i isprobajte neki kompleks vitamina B (vitamin B12, B6 i ostali) za poboljšanje apetita. Krvna slika se takodje treba proveriti, može biti malokrvan.