1. dr Milena Kostić poboljšanje apetita kod deteta

    Pitanje broj: #149780

    Doktore molim vas za pomoć. Sin mi ina 12 godina i 34 kg. Kako trenira fudbal, trener traži da se dete ugoji. Šta bih mogla da mu dam da poboljša apetit? Unapred hvala

    Odgovoreno: 13. 12. 2016.
    • Poštovana,
      Vaš sin ulazi u pubertet, što je fiziološki proces i sigurno da mu nije lako da se ugoji, naročito zato što je fizički aktivan. Kompleks vitamina b u tabletama može pomoći da mu se poveća apetit, 2-3 puta dnevno. Ipak je bitno da ishrana bude raznovrsna, bogata mesom, povrćem i voćem, a da izbegava slatkiše, gazirane napitke i grickalice, jer nije cilj da mu se poveća masno tkivo u organizmu.