Postovani, imam bebu od 40dana, zensko, prije par dana joj se pojavio osip po cijelom tijelu, dva doktora su nam rekli da to prvi put vide u zivotu i poslali nas u bolnicu na ispitivanje. Dijagnoza pri otpustu iz bolnice je exabthema maculopapulosum subitum susp ddx virosum, ako mi mozete pojasniti sta je to, jer nam na pedijatriji nisu dali nikakvo objasnjenje. Nalaz krvi na kontroli je ks l13. 0; e 3. 9; hgb 12. 3; hct 0. 41; mcv 104; tr 774; ast 85; alt 160; ck 68; ck mb 47; ggt 99; ldh 242. Nalaz brisa guse i nosa uredu, ultrazvuk abdomena bubrega, jetre uredan. Molim vase misljenje. Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 04. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Po njihovom mišljenju, u pitanju je ospa sa, , bubuljicama" najverovatnije kao posledica virusne infekcije. Zaista, posle virusne infekcije, hoće da izađe ospa po celom telu koja ne ostavlja nikakve posledice. Čak i ne svrbi. Posle svake virusne infekcije ospa može da se javi, ali ne treba da brinete jer, kao što sam i napisao, ne ostavlja nikakve posledice, a smatra se da je uzrok nerazvijen bebin imuni odgovor. Bez brige. Kako dete bude raslo i razvijalo imuni sistem, i ospa će nestajati.