Postovani, suprugova sestra je preminula od leukemije u 15. Godini, a moj deda od iste bolesti u 62. Godini. Interesuje me da li na osnovu ovoga nasa novorodjena cerkica (trenutno ima 5 meseci) spada u rizicnu grupu za obolevanje od leukemije? Ako da, kada je potrebno poceti sa preventivnim pregledima i u cemu se oni sastoje? Da li postoji neki savet vezan za nacin zivota, ishranu i sl. , a da moze da pomogne u preventivi? Unapred hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 31. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Nastanak leukemije nije dovoljno razjašnjen. Pretpostavlja se da je u pitanju mutacija gena. Savetujem konsultaciju prof. Dr ivanovskog, dečijeg hematologa koji radi u tiršovoj. Uža oblast su mu leukemije. Možete ga kontaktirati i preko sajta univerzitetske dečije klinike.