Moje pitanje je vezano za dete. Naime dete ima 5 godina i pre 4 dana pojavila mu se alergija, prvo kao crvenilo na obrazima, pa se posle 2 dana povuklo, ispustilo na ruke, 4. Dana se pojavilo na nogama 5. Dana je smanjen osip ali sebpojavilo na zadnjici. Tri dana pije claritin. Moje pitanje da li alergija može da se šeta tj. Pojavljuje i nestaje. Taman pomislim da se povuklo ono se pojavi na drugom mestu i koliko dugo može da traje. Srdačan pozdrav, biljana oljača.

    Odgovoreno: 10. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Ospa može da izbija u naletima i da se povlači sa raznih mesta. Obzirom da je dete pokriveno lekom protiv alergije, ukoliko se 7-mi dan od početka pijenja istog alergija ne povuče, potreban je ponovni pregled izabranog pedijatra.