Postovani, moj sin ima 2, 5 god i primetila sam da ima sitne petehije na usnim resicama, pre oko desetak dana. Mislila sam da je to od skidanja majice preko glave, koja je malo uza. Jutros sam opet primetila, na jednoj usnoj resici. Nisam sigurna, mozda ih ima par na dlanu. Za par dana putujemo ma more, pa me interesuje koliko je ovo ozbiljno? Da li se u toku noci mogao nazuljiti na cuclu, koju drzi u ruci, ili na dugme od jastuka? Pre 6 mes je radjena krva slika i sve je bilo u redu. Ranije se desilo jos dva puta da ih ima: jednom od prejakog drzanja za ruku i jednom na nadlaktici od misica za plivanje. Hvala vam unapred na odgovoru i savetu.

    Odgovoreno: 06. 08. 2013.
    • Poštovana,
      Uradite krvnu sliku i urin ponovo (državno ili privatno) , i ukoliko sve bude u redu, opustite sd i idite na more. Ukoliko se učestaju te petehije, trebalo bi proveriti faktore koagulacije, vreme krvarenja i koagulacije, parcijalno tromboplastinsko vreme.