Postovanje, moje pitanje je moze li beba od godinu dana, i kako, da se odvikne od uspavljivanja na dojci? Kod nas to ovako izgleda-nocu jednom do dva puta ustane, prvi put popije vodu i nastavi da spava a drugi put mora da sisa, drugacije nece, place ako joj ponudim vodu ili lazu. A preko dana obavezno sisa da bi spavala, posisa pa otpuzi do krevetica i zaspi, ne zaspi na dojci uglavnom. Zelela bih uskoro da prekinem dojenje, ali odakle da pocnem, od dnevnog ili nocnog podoja? Beba je napredna! Pozdrav!

    Odgovoreno: 03. 08. 2013.

Komentari na pitanje: #118911

    • Dr Mihailo Balić 05. 08. 2013.

      Posavetujte se sa vašim izabranim pedijatrom, verujem da ima dosta korisnih informacija da vam pruži.

    • Po ovom tekstu se jos ne savetuje odbijanje, ako je dete jako vezano za majku (moje ide svuda za mnom, u stopu me prati) i place ako joj ne ponudim podoj. Plasim se, kada ce biti povoljan trenutak za odbijanje. . .