Pozdrav, supruga mi se porodila 19. 6, znaci pre jedno 40 dana, i vrlo brzo ostala bez mleka. Odlucili smo da kao sa prvim detetom (ista prica) krenemo sa aptamilom, i stevan ga je prihvatio bez problema. Nakon 35 dana na kontroli, napredovao je 1. 9 kg (izasao zi porodilista sa 3 kg /50 dugacak) i pedijatar je bio zadovljan, kaze da jeste malo vise ali da je ok. E sad, moj metabolizam je dosta brz, i i zgleda da je stevan povukao na mene, pa ne znamno sta da radimo. 'problem ' je jer pojede 120 ml aptamila ali opet nakon 2 sata trazi opet da jede. Nekad uspemo da istermao i da jede na 2. 5 - 3 sata, ali dosta cesto, vidimo da je gladan. . . Komentar mog prijatelja je da je imao isti problem sa aptamilom je da kada je presao na impamil, da mu se dete smirilo i bilo sito duze nego sa aptamilom. . . Stevan pojede ne dan oko 900ml, ali izgleda da mu to nije dovoljno (tj. Kolicinski jeste, ne moze u cugu da pojede vise od 120) ali izgleda da vrlo brzo svari hranu i da je onda gladan. . Kaki lepo, 5-6 puta na dan, stolica je skorz ok - zute boje, hoce i vodu da pije izmedju obroka. . Sve ukazuje da mu izgleda sastav aptamila slab. E sad, menjati na impamil ili dati mu cesce da jede? Hvala unapred na savetima. . .

    Odgovoreno: 29. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Sastav adaptiranog mleka za odojčad i novorođenčad je, uz manje varijacije, gotovo istovetan (što možete i sami da uporedite) . Obzirom da ste krenuli sa aptamilom, moj savet je da mu dajete češće. Ne valja kod odojčadi i novorođenčadi često menjati mleka. Ako se ipak odlučite za impamil, onda nemojte njega menjati (promene se često odražavaju na digestivni trakt u smislu otežane defekacije) .