Pitam za dete. Pre 15 dana su mu se uvecale zlezde na vratu, uradjena mu je krvna slika koja je pokazala uvecane leukocite, sedimentacija 40, i mnogo peska u urinu. Pedijatar mu je prepisao da primi longacef bez daljih nalaza. Dete se zalilo na bolove u stomaku pregledan je od strane hirurga, urologa sve je po njihovom misljenju u redu. Infektolog nas je uputio za bolnicko lecenje da bi se detetu uradile detaljne analize ali su nam rekli da to nije potrebno kada su pogledali dijagnozu. Dijagnoza je lo4, n30. Molim vas, recite mi da li postoji mogucnost da je nesto ozbiljnije u pitanju, da li da dete vodim negde dalje na ispitivanja? On se inace vise ne zali na bol u stomaku, samo su problem te uvecane zlezde. Inace, dugo je lecen od streptokoke koja se nalazila u nosu i verovatno je i sada ima samo sto ne mozemo da uradimo nalaz jer je jos uvek pod terapijom longacef injekcija.

    Odgovoreno: 21. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Za sada nema potrebe. Sačekajte da dete isprima longacef, i posle 2-3 dana od poslednje injekcije ponovite krvnu sliku (sa crp-om) i davanje urina. Ako se posle longacef-a i dalje budu održavale visoke vrednosti leukocita, sedimentacije i crp-a kao i uvećane limfne žlezde, onda treba da idete na dalja ispitivanja. Posle pregleda izabranog pedijatra, dete bi trebao da pregleda internista-hematolog (dečiji) .