Nasa beba od puna 22 meseca je nedavno imala virus gripa, temeraturu smo skidali sirupom brufen i cepicima eferalgan, pila je sinacilin antib. Posle toga a evo ima oko 12 dana beba tesko kaki. Naime, u ovom periodu je imala izuzetno tvrdu stolicu (kuglice kao klikercici) , i 2 x tokom dana izostanak stolice. Mekan joj je stomak i dajemo joj tecnost koliko moze da popije, pa nesto i na gurku, supe svakog dana (iz kesice pevac) , voce svo koje ima, crnu ribizlu, suve sljive, smokve. . . Danas malo lanenog semena u corbicu, susam u proju. . . I bukvalno nista ne pomaze. Zabrinutost nam je toliko porasla da smo pitali nase pedijatre (malo mesto) ali tu nema mnogo panike rekli su jer ona u sustini ima stolicu. Naviknuti da ona od rodjena ima 2-4 stolice, normalne i po boji i po sastavu, poceli smo da panicimo jer se i njoj vec dosadilo da svaki nagon i neprijatnost u tim trenucima, ne rezultira uvek i praznjenjem. Da li smo pogresili sto smo joj danas po savetu farmaceuta u apoteci dali razmucenu u vodi kapsulu probiotika (ivancic i sin) ?

    Odgovoreno: 15. 07. 2013.
    • Poštovana,
      To što ste uzeli probiotik, neće joj puno pomoći. Trebali ste probiotik da joj dajete iz antibiotik. Tako uradite kada god bude korišćen antibiotik. Po jednu mkesicupreventivno dnevno. Pokušajte sa glicerinskim čepićima, ili mikroklizmama
      a za decu.