Postovani, moje pita je je sledece: imam devojcicu koja je stara dva meseca i devet dana, rodjena je 02. 05. 13 god, na rodjenju je imala 3. 350 kg, 54 cm duzina i obim glave 34 cm, iz bolnice je izasla sa kilazom od 3. 100 kg. Na terminu za vakcinu odnosno 05. 06. 13. God je imala kilazu 4. 250, 56 cm duzinu ali obim glave je malo visi bio nego sto ja mislim da bi trebalo a to je sa 34 cm sa koliko je rodjena njen obim glave je porastao na 37 cm. Doktorka kaze da je posmatrajuci sve paramete sve u normali. Na danasnji termin za vakcinu odnosno 11. 07. 13. God njena tezina je bila 5. 259 kg, duzina 58cm obim glava 40 cm na sta je doktorka opet rekla da je sve u normali posmatrajuci njen razvoj od rodjenja i da je sve srazmerno. Dakle moje pitanje glasi da li je sve ovo normalno kao sto kaze nas pedijatar specijalista i da li je normalno da beba koja je stara dva meseca i devet dana ima obim glave 40 cm i da je od rodjenja do sad obim glave porastao 6 cm? Zelim da napomenem da ni ja ni supruga nemamo veliku glavu. Takodje bih zeleo da me posavetujete ako je potrebno da se obabe neke detaljnije pretrage da nas posavetujete sta da uracimo. Inace bebica odlicno napreduje, igra se rukicama, nogicama, smeje se, guce i sve sto bebe rade. Unapred zahvalan

    Odgovoreno: 12. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Beba je sada u periodu intezivnog rasta i razvoja. U jednom trenutku će doći do usporavanja rasta i razvoja, tako da će svi parametri ili stagnirati, ili malo porasti. Nemate razloga za nepoverenje prema pedijatru kao i za bilo kakav strah, jer pedijatar ispred sebe ima dijagrame rađene po najnovijim američkim preporukama. Ako nešto ne bude u redu, pedijatar će vas odmah uputiti na daljnja ispitivanja. Njihovi parametri su izuzetno strogi, i ne dozvoljavaju istupanja.