Postovani doktore, imam bebu staru pet i po meseci, zdravo i napredno dete koje je pre dve noci iz punog zdravlja dobilo temp max do 37, 8 merena axilarno. Temp nisam obarala lekovima a ni ona sama nije spadala na normalne vrednosti. Beba je nocas u par navrata pocela da se budi uz vrisku i smiri se tek kad je uzmem u narucije. Normalno sisa. S obzirom da sam primetila da joj je gornji zubic pred nicanjem (dva donja su izbila ali nije imala temp samo nervoza) interesuje me da li je moguce da su ovi simptomi od zubica? Do koliko dana mogu ovu temp da pustim da se sama regulise a da je ne obaram lekovima?

    Odgovoreno: 08. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Obzirom da je beba iz čista mira dobila temperaturu, najverovatnije su zubici u pitanju. Bebi temperaturu možete skidati tuširanjem prohladnom vodom ili prohladnim oblogama. Ako temperatura pređe 38*c, moraćete efferalgan sirupom (paracetamol) da je obarate. Pokušajte da namažete calgel na desni i zubiće.