Beba ima 5 meseci ujeo je pauk za uvo ima temperaturu crvenilo se prosirilo na obrz i vrat sta da radimo zabrinuta mama

    Odgovoreno: 01. 07. 2013.
    • Poštovana,
      Snižavaćete temperaturu paracetamolom (postoji pod različitim fabričkim imenima) . Mesto ujeda ćete hladiti, i još mazati hydrocyclin mast (iako piše da je za odrasle) maksimalno 7 dana samo na mestu upale (gde je crveno-dakle: uvo, obraz i vrat) . I to-prva tri dana ujutru i uveče. Naredna tri dana samo po podne. Ne stavljati ništa preko premazanog dela. Od toga bi trebalo da nestanu sve tegobe. Ukoliko ne prođu tegobe (u šta čisto sumnjam) , obratite se dečijem dermatovenerologu.