Zamolila bi hitan odgovor ako je ikako moguce. Dijete mi ima 3 mjeseca, musko je. . Tokom trudnoce sam se redovno kontrolisala i rekli su da je sve uredu s bebom, da napomenem imala sam povisene leukocite u krvi tokom trudnoce. . . Dijete kad se rodilo doktori to nisu primijetili al sam vidjela nesto kao malo udubljene u blizini trticne kosti, tad su me poslali djcijem hirurgu i rekao je da se radi o spina bifida oculta. . Takodje u dijeta ima sindaktilija digiti 2 i 3 pedis bilat u nogu al to ima i kod mene i nisam imala nikakvih problema. . Sad me strah imal to kakve povezanosti sa spinom. . . Citala sam po sajtovima da dijete moze ostati nepokretno i imati ozbiljnih posaljedica. . Pa bih vas molila ako je ikako moguce da mi odgovorite sto prije, jer neznam vise sta da radim

    Odgovoreno: 23. 09. 2013.
    • Poštovana,
      Sindaktilija je nasledna, i ne bi trebala da ima veze sa spinom bifidom. Spina bifida oculta (zatvorena) se samo prati ako ne stvara nikakve probleme. I njen uzrok može biti genetski, ali može biti i uzrok neprepoznate eventualne infekcije u trudnoći. Najmerodavniji savet vam može dati dečiji hirurg.