Postovani dr. Imam jedno pitanje, naime moja djevojcica od 4 ipo g. Vec duze vremena (oko godinu ipo) ima crvenilo vulve koje ponekad i svrbi. Promijenili smo 3-4 ljekara od toga 2 dermatovenerologa ali posle svih th nista. . Nalazi krvi, urina i urinokulture su uredni a u brisu vulve pronadjena je bakterija st. Agalictae. . Uradjen je antibiogram ali nikako da nam daju pravu terapiju. Zadnja terapija je bila eritromicin sirup i gentamicin krema 10 dana al opet nista. . . Da li mi mozete dati neki savjet ili me uputiti sta dalje, ili da mi preporucite neku kremu. . Hvala. . .

    Odgovoreno: 27. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Ponovite rezultate brisa. Kod male dece bakterije su jake česte, kao i virusi. Ono što ne bi valjalo je da bakterija sa vulve pređe na uro-genitalni trakt, jer onda može da dovede do ozbiljnijih komplikacija. Morate biti uporni dok vam ne nađu odgovarajući antibiotik, i detetu održavati besprekornu higijenu. Možete da joj kupite sirup za podizanje imuniteta. Ne bih da vam preporučujem ništa, jer je ipak dete u pitanju. Odvedite dete sa ponovljenim rezultatima brisa kod dermatologa koji se isključivo bavi decom.