Molim za odgovor postovani, zelela bih da mi pomognete i da me razumete. Imam sina od 4 ipo godine i mesec i dvadeset dana. Prvi sin je stalno bio na rukama, od rodjenja, stalno smo ga nosili i spavao je na rukama. Imao je grceve do 3, 4 meseca a do posle do godinu ipo dana nije mogao sam da se uspava. Ja sam bila preumorna, iscrpljena kao i suprug. Prvih devet meseci je nocu sisao na svakih sat vremena jer nije bilo drugog nacina da se uspava. Bila sam mnogo umorna, psihicki iscrpljena,. . . Taj period je prosao ali stigao ponovo jer dugi sin od 15-tog dana ima grceve a i kad nema on place na svaki sum, ako slucajno stanem ako ne hodam dok ga nosim, ako prestanem da cupkam, ljuljam. . . . Pa kad se vec izmorim i iygubim snagu podojim ga i odmah stavim u maramu jer tako jedino spava u cugu 3 sata. Nocni san je mnogo bolji i budi se na 5-6 sati da siki. Pritom je rodjen sa 4600gr a sada ima 6 kg. Molim za savet a li i koliko smem da ga pustam da place i kako da ga uspavljujem. Stomacic bude mekan i zagrejan, nahranjen i presvucen a on preumoran ne moze ni u rukama da se uspava. Molim vas za savet, jer sam preumorna, ne stignem da jedem preko danaa o drugim obavezama da ne govorim pogotovo sto imam i starijeg sina koji je isto zahtevan i potrebna sam mu a ja nista ne stizem. Pritom sam vaspitac i trudim se da mu sve nadomestim u vaspitno-obrazovnom smislu. Neutesna majka

    Odgovoreno: 27. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Pokušajte da ga dohranite posle dojenja sa nekim čajem protiv grčeva. Imate ih raznoraznih, kao što pretpostavljam da i sami znate. Za plač ne morate da se brinete. Mnogo više vam mogu pomoći kolege sa halo beba-e (tel: 011/7158-444, rade od 00h do 24h svim danima uključujući i vikende i praznike) .