Postovanje, imam decaka od tri meseca i jako sam zbunjena po pitanju kozice na penisu kod njega. Kako rodbina i prijatelji obozavaju da savetuju novopecene roditelje tako sam ja pocela da se pitam sta tacno trebam da uradim. Neki kazu da tu kozicu obavezno treba jako prevuci preko penisa tako da ona pukne, a neki kazu po novim saznanjima da se ta kozica sama od sebe vremenom odvoji. Koliko sam ja citala i istrazivala na internetu nailazila sam samo na tekstove gde se preporucuje da se to ne dira, vec da ce vremenom kozica sama da se odvoji. I meni deluje kao da je sasvim normalno to ostaviti samo od sebe da se resi i da nema potrebe siliti i izlagati dete stresu. Valjda se priroda sama pobrinula za tako nesto? Moje pitanje je zapravo da li da dopustim doktorki da mu naglo prevuce kozicu ili da sprecim tako nesto?! Koliko sam shvatila neki pedijatri jos uvek smatraju da to treba ipak uraditi na silu. Kakvo je vase misljenje? Molim vas odgovorite mi jer ne zelim da izlazem dete bez potrebe stresu, a opet ne zelim da pogresim u odluci pa da mozda kasnije zbog toga ima jos veci problem. Hvala puno. . .

    Odgovoreno: 14. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Moj savet je da se to ne dozvoli. Ono što vi treba da uradite jeste da posle večernjeg kupanja blago povučete kožicu preko glansa penisa, ali samo dokle se ona sama pomeri. Nikako ne silite preko te granice. Obično se vidi samo vrh, i to je sasvim dovoljno. Slobodno ovu proceduru ponavljajte kada god okupate bebu. Ništa više od toga.