Beba mi stara mesec i 5 dana. Poslednja sva dana ima primese sluzi u stolici i malo su tecnije. On lepo sisa, nije gladan, pomalo kenka kad treba da kaki. Inace, da napomenem da ima dosta sekreta u nosu. Pa me zanima da li je to normalno kod beba i sta da radim? A da, uzima biogaiu 5 kapi dnevo, zbog grceva. Hvala!

    Odgovoreno: 08. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Bebe izbacuju sekret iz nosa i sinusa na dva načina: stolicom (kao što je slučaj kod vas) ili ispovraćaju istu. Nekada su moguća oba načina. Ispirajte nos fiziološkim rastvorom (sa špricom od 2 ccm) , u jednu nozdrvu 1ml, pa u drugu nozdrvu drugi mililitar, više puta u toku dana. Ništa ne treba da radite, to je sve normalno, uključujući i kenjkanje pred veliku nuždu.