Moja cerka ima 5 godina i kaslje nekoliko dana iz grla. Pedijatar je rekao da su pluca i grlo ok a danas sam joj uradila analizu krvi i rezultati su: leukociti 11. 2, mcv 90, mch 30, mchc 330, rdw 12, 2, trombociti 330, mpv 8, limfociti 28, 3, eozinofilni granulociti 5, 3,. . . . Da li rezultati pokazuju da je bakterija ili virus i sta dalje da preduzmemo

    Odgovoreno: 02. 06. 2013.
    • Poštovana,
      Leukociti su nešto iznad dozvoljene granice (do 10x10 na 9 po litru) . Voleo bih da ste napisali koliki su neutrofili. Ovakav nalaz, najverovatnije sugeriše bakterijsku infekciju. Vratite se kod izabranog pedijatra i odnesite mu rezultate krvi. On je najmerodavniji da odluči šta i kako dalje.