Postovani, imam devojcicu 22 meseca, zdrva je, vedra i cila. Ide u jaslice, i nije se cesto razboljevala. Ima pravilan ritam jela i pavanja. Alergija nema. Problem je sto zadnjih skoro mesec dana u sred noci, oko 3 -4 sata, dobije napad kaslja. Kao da je nesto iritira. Kaslje na svaki minut po 2-3 puta, i tako po pola sata. Da napomenem da ne koristi cuclu, mislili smo da je ona provocira. Cesto se desi da je kasalj probudi pa je onda jako nervozna tokom jutra. Pedijatar je pregledao i konstatovao da je sve u redu, i savetovao aerius sirup koji ona nece da pije, gorak je. Kad ga uzme nema kaslja. Bojimo se alergija i astme, nema toga u porodici, ali ipak. Uperdni smo i relativno nema prasine, stan je svetao i nov, cesto provertavamo, nepusaci smo. Molimo za savet! Hvala

    Odgovoreno: 20. 05. 2013.
    • Poštovani,
      Pokušajte da kašičicu sirupa pomešate sa malo soka ili mleka, pa da joj date. Ako ni to ne pomogne, vratite se kod izabranog pedijatra, bez deteta, da vam prepiše neki drugi lek iz te grupe. Najverovatnije je neka vrsta alergije. Nema razloga za strah, jer se uz lekove, alergije odlično drže pod kontrolom.