1. Ishrana tokom dojenja bebe

    Pitanje broj: #152358

    Poštovani,

    Dojim bebu od 5 i po meseci. Kada bih mogla da pocnem da pijem gaziranu vodu i pića kao i da jedem pasulj, grašak itd...? Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 07. 06. 2017.
    • Poštovana,

      U periodu dojenja se mogu piti voda, voćni sokovi, supa, mleko, može mineralna voda, treba izbegavati gazirane sokove, sokove sa veštačkim zaslađivačem, alkohol. Majka treba jesti raznovrsnu i mešovitu hranu. Pojedine namernice koje uzima majka mogu izazvati nadutost, grčeve i poremećaj defekacije (pasulj, grašak, luk, cokolada, kruška. . .) međutim nijedna hrana ne treba biti izbačena iz jelovnika majke dok nije dokazano da smeta detetu koje siše.