1. Crevni paraziti

    Pitanje broj: #151826

    Poštovani,

    Mojoj 3.5 godišnjoj devojčici koja je teška 14.5 kg su dijagnostikovani crevni paraziti. Kao terapija joj je prepisan Vermox sirup po doziranju tri dana, dva puta dnevno. Želela bih da saznam nešto više o Vermox sirupu. Da li njegovo dejstvo utiče samo na parazite creva ili on može delovati i na drugim mestima napadnutim parazitima (npr. vaginalni paraziti), ili je potrebna terapija drugim, adekvatnim lekovima?
    Hvala!

    Odgovoreno: 29. 04. 2017.
    • Poštovana,

      Sirup Vermox je lek sa sistemskim dejstvom, što znači da deluje na sve parazite. Ukoliko se sumnja na reinfekciju, preporučujem uzimanje još jedne doze leka za dve nedelje. Jako je važno da se sam pacijent, a u slučaju kao što je Vaš, roditelji deteta, brinu o redovnom održavanju higijene pacijenta i njegove okoline, kako bi se izbegla reinfekcija (ponovno javljanje infekcije). To podrazumeva često kupanje, redovno menjanje odeće i posteljine, obavezno pranje ruku i pogotovu nakon korišćenja toaleta.