Moj sin je 2 godina, slabokrvan je, njegov hb je 9, 6 sirup dajemo al vishe vraca nego sto pije dali postoje neke tablete u oblika bombone da ih gricka pa da tako unese fe u sebi ovo traje vec 3 nedelje i ima modre podocnjake: (ocekujem vas odgovor hvala iz srca!

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Poštovani,
      Koliko sam informisana ne postoji preparat gvožđa u obliku tableta za taj uzrast, svakako ne za grickanje, jer bi to obojilo zube. Ne znam sa kojim ste preparatom pokušali, ali probajte neki drugi, ima ih puno na tržištu. Naravno morate uvesti i promene u načinu ishrane. Posavetujte se sa svojim pedijatrom šta su najbolji izvori gvožđa i smanjite količinu mlečnih proizvoda na 500 ml dnevno (to podrazumeva i mlekoko, i jogurt, pavlaku, sir, sladoled, puding)