Dobar dan, imam 39 god. Vec duze vreme imamproblema sa vratnom kicmon, popreciznije 5-6 vratni prslen (diskus hernija) . Svasta sam probao od kravate do istezanje (kako kod nas zovu sprotsko) , sad momentalno 3-4 nedeljno vezbam jogu-istezanje. Od joge malo mi je bolje al jos uvek imam bolove. Imam magnetnu snimku za celi rbet, dopler, krvnu sliku. . . . Doktori kazu da celi zivot to moram da nosim sa sobom. Pa pitam se, dali i vi isto mislite???? Pozdrav.

    Odgovoreno: 18. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Sto se tice bolova u vratu, a koji su nespecificni, sa razlicitim vremenom trajanja potreba je nosenja okovratnika i uzimanja, po potrebi, analgoantireumatika. Nosenje kragne se ne preporucuje vise od mesec dana-ako sve ide kako treba. Ukoliko se bolovi propagiraju duz gornjih ekstremiteta oni su posledica iritacije ili jaceg ostecenja nervnih korenova koji izlaze segmentalno sa obe strane-leva ili desna ruka, a mogu i obe, onda je lecenje duze, upotreba analgetika cesca i duza, period nosenja kragne duzi-ali se obicno na ovo ili konzervativno lecenje problem sanira uz nastavak fizikalnih procedura. Nekad moze i doci do ostecenja i kicmene mozdine aili ti slucajevi su znacajno redji i bolovi se propagiraju i duz donjih ekstremiteta, pa se lecenje često zavrsava i potrebom operacije. Sto se tice vaseg pitanja nije jasno koji je to period tegoba i kako se one manifestuju, ali lecenje stanja koje opisujete je uglavnom uspesno. Drv. Basara alfamedic, beograd