Postovani, moja baba ima 83 godine i pre 4 godine je operisala jedan kuk, ima izrazenu osteoporozu i pije lekove za pritisak. Medjutim sada je boli i drugi kuk i najverovatnije da ce i on morati da se operise. Koliko kosta operacija, koliko pregled i koliko se vremenski ceka na operaciju?

    Odgovoreno: 02. 10. 2021.
    • Po[tovana

      Pacijenti koji imaju bolestan kuk operišu se preko liste čekanja RFZO u državnim bolniciama. Postupak verovatno znate ali da ponovim-javite se izabranom ortopedu u državnoj bolnici, on upiše pacijenta na listu čekanja i čeka se operacija. Dužina čekanja zavisi od bolnice do bolnice

      Kada je reč o privatnim bolnicama gde se rade operacije ugradnje totalne endoprtoteze kuka, treba da se javite ortopedu u toj bolnici i on ča vam sve objasniti.