Imam 82 g pala sam i imam prelom vratne butne kosti nisam smela da operišem vić samo da ležim smem li da se pomeram ikakav je vaš savet kako da se ponašam jer nisam dobila detaljne instrukcije hvala

    Odgovoreno: 25. 09. 2021.
    • Poštovana

      ako se prelom vrata butne kosti ne operiše onda se ponašate kao da preloma nema. To podrazumeva da ustanete, hodate sa štakama, sedite....jednom rečju živite kao da niste slomili kuk. Obavezna je primena Fraxiparin-a /ili sličnih lekova/ 5 nedelja, potom Cardiopirin tri meseca, analgetika kada imate bolova. Nemojte se brinuti da možete nešto povrediti u kuku