Dobro vece , Moja mama je pala 18.08. i slomila kuk. To je utvrdjeno pregledom u Valjevu ali nista dalje nije preduzeto jer se ispostavilo da ima kovid 19 ( iako je vakcinisana sa obe doze kineske vakcine). Vracena je kuci i od tada lezi cekajuci da se uradi test kada prodje karantin.Danas je PCR test bio pozitivan ponovo. Situacija postaje beznadezna i moje pitanje je - gde moze da se operise - iako je pozitivna ali bez skoro ikakvih simpoma ? Ima 82 godine. Hvala beskrajno- Dusica

    Odgovoreno: 26. 09. 2021.
    • Poštovana

      Covid infekcija napada ceo organizam, slabi njegov imuni odgovor i dovodi do brojnih problema. Operacije preloma kukova se ne rade u takvim slučajevima jer je veoma visok rizik da nastane infekcija rane.  Ako je u pitanju prelom vrata butne kosti, ponašajte se prema mami kao da nema proleom. To podrazumeva da može da sedi, da leži na zdravom boku, da hoda uz pomoć hodalice. Ako je u pitanju trasntrohanterni prelom, potrebno je mako duže ležanje ali može da sedi i leži na zdravom boku sa jastukom između nogu

      Žao mi je što nemam lepih vesti