poštovani,

    u siječnju 2019. smo imali prometnu nezgodu, moja kćer, imala je 15 godina, tada je zadobila uganuća i udarce, nosila longetu na ruci 9 dana, obavili fizikalne terapije, ali krajem travnja, nakon MR smo dobili nalaz da ima frakturu skafoidne kosti. nakon toga idu razni RTG nalazi i nošenje gipsa 3 mjeseca, bez ikakvih pomaka u zarastanju kosti. odlazimo kod specijaliste za šake, on joj skida gips i kaže da se ruka giba i da će to zarasti (srpanj 2019.). od tada smo obavili nekoliko fizikalnih vježbi, nekoliko snimanja i odlaženja kod liječnika za šake. zadnji nalaz u rujnu 2020. je bilo rečeno, da će to zarasti i da dođemo u lipnju 2021. obavili smo RTG prije 3 dana, ruka ju povremeno u zadnje vrijeme i boli, a nalaz je: Kontrolne RTG snimke lijeve šake u standardnim projekcijama te AP snimka kostiju karpusa, u intervalu od 9 mjeseci pokazuju stacionaran radiomorfološki status nakon frakture struka skafoidne sa vidljivom blago deformiranom skafoidnom kosti i stacionarnom frakturnom pukotinom širine 3 mm, kalusno konsolidiranom. Nema znakova za daljnji pomak koštanih fragmenata niti avaskularne skafoidne kosti Preostale prikazane kosti lijeve šake i ručnog zgloba uredne morfologije.

    što nam je dalje činiti? jel to sada zaraslo? termin imamo tek u srpnju za kontrolu kod našeg ortopeda....

    unaprijed zahvalna zabrinuta mama.... lp