Tačno pre dvadeset dana sam pao i polomio butnu kost u visini kuka.Tačna dijagnoza je Fractura trochanterica femoris. Pre pada kuk mi je bio odličan pa sam odbio operaciju jer nije bilo jasno da li će u toku operacije doći do ugradnje veštačkog kuka. Sada, posle dvadeset dana, noga mije odlično u predelu preloma. Nema otoka butine ni prepona, nema jakih bolova , sposoban sam da se krećem sa štakama, i u celini sam odlično. Problem je što prilikom stajanja dodje do oticanja kolena i stopala. Zašto otiče stopalo kada ono nije ni polomljeno niti jako udareno. Hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 30. 05. 2021.
    • Poštovani

      retko koji transtrochanterni prelom se leči neoperativno.Da bi prelom zarastao bez operacije potrebno je 12 do 16 nedelja. Kada prelom zaraste možete početi sa osloncem i normalnim hodom. Sa normalnim hodom krv se "vrača" iz nogu, ne zadržava se u nogama pa samim tim i noge ne natiču. Kada budete normalno gazili,hodali, kada se vrati snaga u nogama i otoci će nestati