Dobro vece htela bih da vas pitam svekrvu vec dva meseca boli koleno isla je kod tri cetiri ortopeda davali su joj kreme,tablete,izvlacili vodu nju i dalje boli,prosle nedelje je radila MR i dr joj je rekao da joj ne ostecenja hrskavica dao tablete za bolove i da nastavi sa NEM tabletama i to je to,a ona i dalje ne moze da hoda,ne zna sta da radi,da li ima pomoci?

    Odgovoreno: 28. 04. 2021.
    • Poštovana

      oštećenje hrskavice se leči na dva načina

      1- neoperativno,koji podrazumeva fizikalnu terapiju,upotrebu analgetika,hodroprotektora (NEM,Joint MD....) ili primena intraartikularnih injekcija

      2- operativno lečenje,koje podrazumeva artroskopiju kolena ili ugradnu totalne endoproteze kolena

      koji će se vid lečenja primeniti zavisi od stanja kolena koje se procenjuje tokom pregleda. Savetujem pregled ortopeda

Komentari na pitanje: #182226

    • Isla je na pregled kod ortopeda rekao joj je da su joj misici oslabili i da sto vise seta i vezba nogu,treba da primi neku inekciju na D nisam zapamtila koju( pise da je za olaksavanje bola i za bolju pokretljivost i nekih 5 inekcija na slovo L i da se razblaze 2% a kod njih pise da su neka vrsta anestezije,da utrne to mesto?)