Pozdrav. Interesira me sto preporučate s ovakvim nalazom MR. Hvala Zaključak:

    1. Kompletna ruptura presatka LCA-a
    2. Osteoartritis FT zgloba gr. IV uz interkondilarnu artrozu i suspektan centralni sraz te veliki subhondralni osteofit medijalnog kondila femura.
    3. Radijalna ruptura bijele zone trupa medijalnog meniska te maceracija stražnjeg roga medijalnog meniska s masivnom perimeniskalnom ganglion cistom.
    4. Intrasupstancijska degeneracija stražnjeg roga lateralnog meniska do artikularnih ploha
      • lezija IC st.
    5. Hondromalacija hrskavice medijalnog odjeljka PF zgloba III st. Kontrola ortopeda. U Zagrebu, 17.03.2021.

    Odgovoreno: 13. 04. 2021.
    • Poštovani

      pre svega jako je bitno šta Vi očekujete  od Vašeg kolena i koje tegobe imate u kolenu. Ako imate bolove, osećaj nestabilnosti u kolenu, preskakanje i blokade kolena, ako želite da se i dalje bavite sportom (trčanje, tenis, fudbal....) savetujem da se uradi operatiovno lečenje u smislu artroskopije kolena i ligamentoplastike LCA /zamena LCA graftom/. Ako nemate bolova.... niste sportski tip, onda samo povremena fizikalna terapija i analgetici