Pozdrav, potrebna mi je vasa analiza MR oba kolena. Zakljucak za levo koleno: MR pregled detektuje prisustvo intrartikularne efuzije retropatelarno, u oba recesusa, vise lateralnom sa znacima sinovitisa. Lateralna subluksacija patele sa znacima parcijalne hondromalacije na lateralnom kompartmentu. Oba posteriorna roga meniskusa sa znacima degeneracije bez fisure. Zakljucak desnog kolena :MR pregled detektuje diskretnu kolicinu intraratikularnog izliva. MM sa znacima degeneracije i gr I. Parcijalna hondromalacija patele. Da naglasim da imam 28 godina, i da me desno koleno muci i boli vec 6 godina, dok je levo propalo i pocelo da boli i puca za mesec dana. Kolena nikad nisam povredjivala, nisam sportista, fizicki sam normalno aktivna. Hvala vam puno na odgovoru

    Odgovoreno: 10. 04. 2021.
    • Poštovana

      klinički pregled pacijenta je jako važan jer se pomoću njega procenjuje stanje pacijenta i odluka o daljem lečenju. Na NMR snimcima opisuju leziju hrskavice na oba kolena kao i minimalna količina tečnosti. U zavisnosti od kliničkog nalaza odlučujemo se da li ćemo Vas lečiti operacijom, intraartikularnim injekcijama ili fizikalnom terapijom