Poštovani,

    Duže vreme imam problem sa desnim stopalom. Bila sam na pregledu kod fizijatra, uradila ultrazvučni pregled mekog tkiva i doktorka mi je rekla da imam zadebljanje kao neku upalu i preporučila omekšavanje tog dela stopala. Ja imam osećaj kao nekog stranog tela u predelu 3 prsta i u korenu tog prsta. Nemam bol, više me nekako žulja i smeta mi. Ne znam da li imam možda potkožni žulj ili kurije oko koje se spolja ne vidi. Ili su se gljivice koje sam imala u spoljnom delu stopala možda nastanile ispod kože i stvaraju takav osećaj. Interesuje me terapija koju bih mogla da primenim. Gelove protiv sportskih povreda sam koristila i to ne pomaže, malo je bilo bolje kada sam koristila kreme protiv gljivica, ali taj neprijatan osećaj je i dalje prisutan. Ja koristim i separatore za čukljeve na oba stopala ali ovaj problem imam samo na desnom stopalu. Koji je vaš savet u smislu terapije?

    Unapred hvala

    Odgovoreno: 10. 04. 2021.
    • Poštovana

      u korenu 3-eg prsta pojavi se zadebljanje mekog tkiva koje pri hodu, ili ako poraste veće i u miru, zna da pritisne na nerv i izaziva neprijatnost ili bol. Lečenje se sastoji ili u nošenju uložaka (ulošci za stopalo sa mertatarzalnim jastučetom), koji rasterete taj deo stopala, tako da se tačka oslonca pomeri sa tog dela stopala ili se radi operacija.  Korišćenje masti lokalno može da pomogne.

Komentari na pitanje: #181283