Poštovani, Ćerki je pre pet godina izletelo koleno i pre neki dan ponovo. Uradila je magnetnu pa bih Vas zamolila za Vaše mišljenje, U prilogu ovog pitanja dostavljam Vam nalaz magnetne, Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 25. 03. 2021.
    • Poštovana

      luksacije /ispadanja/ čašice su stanja koja se češće viđaju kod devojčica. Leče se na dva načina neoperativno-podrazumeva fizikalnu terapiju i nošenje steznika i operativno-artroskopija, resekcija lateralnog retinakuluma, medijalizacija patele...

      Savetujem da prvo krenete sa neoperativnim lečenjem, jer je za 4 godine imala dve luksacije., pa ćemo pratiti dete