Postovani doktore, da li dijagnoza levog rucja sa bolom u polaktici, krepitacioni fenomen sa dorzalne strane levog rucja,izliv , moze da bude uzrok temperature do 37,3?Ako ne koje bi najpre parametre trebali uraditi ( devojka 24 god).Hvala.

    Odgovoreno: 28. 02. 2021.
    • Poštovana

      da bi vam dao odgovor na pitanje,trebao bih da vas pregledam. Zašto? Zato što krepitaciha u podlaktici može da bude znak upale tetiva, koje je manje više blaga bolest i prolazi sama. Ali može biti i znak infekcije mekih tkiva podlaktice,tako da je klinički pregled uz pregled krvi i mokraće,neophodan

Komentari na pitanje: #179104

    • Hvala Vam puno, sve je to obavljeno, krvna slika ona kompletna dobra, CRP manje od 5, ultrazvuk mekih tkiva odrađen polovinom novembra gde se vidi izliv leve šake između 3.i 4. Prsta, problem je što se vratio jak bol u zglobu i tada krene temp Trenutno je stavljena longeta sa gornje strane da je nosi 2 nedelje, danas je peti dan kako je stavljena, i dalje ima temp 37,2 tako da sam htela da vidim da li još nešto nisam uradila, proverila za tu infekciju. Svakako Vam puno hvala.