Postovani, 4 puta mi je iskakalo rame, poslednji put prije godinu dana. Ukoliko se ne moze nestabilnost rijesiti vjezbama, kakav operativni zahvat savjetujete? Hvala

    Odgovoreno: 22. 02. 2021.
    • Poštovani

      nestabilnosti ramena predstavljaju  problem za svakodnevni život jer Vam sve više ograničavaju opuštene pokrete i normalan rad. Za potpunu dijagnostiku i sagledavanje stanja tetiva oko ramena,zglobne kapsule,zglobnih površina neophodno je uraditi magnetnu rezonancu ramena. Nakon toga se određuje da li se operacija može uraditi artroskopskim putem ili je potreban malo veći zahvat. Posle bilo koje od ovih procedura treba da se dobije stabilan i čvrst rameni zglob.