Dobar dan,ja bih zeljela da cujem vase misljenje u vezi moga stanja. 30 septembra 2020 godine okliznula sam se i iscasila lijevo koljeno.Javila sam se ortopedu koji mi je pregledao koljeno i postavljen je tutor za koljeno.Nakon 5 dana sam se javila na ortopediju gdje su mi skinuli tutor i punktirali koljeno zbog otoka.Punktirano je oko 50 ml serokrvavog sadrzaja.Sumnja je bila na meniskuse i LCA.Odradila sam fizikalni tretman od mjesec dana na koji sam upucena zbog jacanja kvadricepsa.Posle toga mi je uradjen MR lijevog koljena na kojem je ustanovljeno sledece:Prisutan je manji IA izliv patelofemoralnoi interkondilarno postero medijalno uz tetive manj fluid.LCA je raslojen na pripojima,LCP raslojen na pripojima vise na femoralnom.Meniskusi su snizene visine i pokazuju izvjestan stepen degeneracije vise medijalni koji pokazuje inicijalnu upolje ekstruziju.Ocitava se displasticna trohela femura lateralni tilt i subluksacija patele.Umjerena hondromelacija patelofemoralnog zgloba vise medijalnih ploha i tendinoza lig. patele na pripojima.Rubna usiljenja na artikularnim plohama inicijalno degenerisana hrskavica kondila vise medijalnih,subhondralna skleroza tibijalnog platoa..Ortoped me je poslao ponovno na fizikalni tretman jer smatra da nemoze nista uraditi za moje koljenoEvo vec 15 dana idem na fizikalne terapije i nevidim nekog poboljsanja ja jos uvije imam taj bol u koljenu vise medijalno i ispod patele .Imam jak bol pri hodanju stepenicama i osjecaj kako da ce nesto puknuti u koljenu.Cucanj nemogu izvesti.Ja vas molim za vase misljenje jer mi je jako vazno jer sam radnik i treba a se vratim na posao a nemogu od bolova Hvala vam unaprijed i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 13. 01. 2021.
    • Dobar dan

      sudeći po nalazu MR imate ozbiljnu povredu kolena. ako ti bolovi traju i dalje,ako niste zadovoljni stanjem kolena, savetujem operaciju u smislu artroskopije kolena. Tokom operacije treba da se pregeda kolena, postavi tačna dijagnoza i može se uraditi rekonstrukcija LCA. ako se radi sve što sam naveo bićete na bolovanju još oko 6 meseci, tako da vi odlučite kako ćete se lečiti i tako uradite.

      Detaljnije vam može reći nadležni ortoped ili dođite do mene

      Veliki pozdrav