Postovani doktore, Ovako imam vise problema ali da pocnem od pocetka. Pre 2 ipo godine sam prvi put osetio bol i nelagodnost u desnom kolenu, to je bio posle pesacenja ili bolje da kazem planinarenja i dosta hoda po neravnom i teskom terenu. I to je trajalo jako kratko, ali kasnije sam primetio da svakim naprezanjem se bol i nelagodnost vracaju, ne znam kako bih opisao taj osecaj nije ni bol vise neka nelagodnost i cudan osecaj u kolenu. Vise se javlja po ivici kolena tacnije sa desne strane bocno, ne u centralnom delu, mislim da je u pitanju ona zila koja ide sa desne spoljasnje strane kolena tu osecam najvecu nelagodnost. Takodje po nekada osetim kao da mi koleno gori, i neku cudnu toplotu unutar kolena. To sve traje vec vise od 2 ipo godine, i javlja se uglavno pri naprezanju kolena, dok sedim, lezim ili lagano hodan vrlo retko. To je prvi deo mog problema, drugi deo je problem sa desnim ramenom. Koji se javio skoro pre nekih 5-6 meseci sam osetio prvu nelagodnosti i ostar bol i sevanje u predelu ramena pri odredjenim pokretima. Bol i nelagodnost u ramenu osecam i bez naprezanja i fizicke aktivnosti, i dok lezim ili sedim npr, za razliku od kolena gde je bol prisutan najvise tokom naprezanja. Posto povremeno vezbam i treniram, vezbe snage sa i bez opterecenja, to mi predstavlja veliki problem jer 80% vezbi ne mogu da radim ili uopste ili jako otezano. Da naglasim da vezbam jako dugo i da to nije posledica trenutne povrede ili slicno, preko 10 godina radim odredjenje vezbe snage sa i bez opterecenja. Mazao sam razne masti i kreme, nema sta nisam probao i nista mi nije resilo problem, bol se malo ublazi ali problem ostaje i dalje cim dejstvo krema i gelova prestane. Takodje da naglasim da imam svakodnevno pucketanja u zglobovima ramena, kolena, skocnog zgloba, vrata, kao i zgobova na prstima sake. Taj zvuk pucketanja je ostar i kratak, ali je prisutan svakodnevno, bilo da ga ja izazivam namerno ili spontano. Voleo bih i bio bih vam veoma zahvalan da mi kazete sta bi moglo da mi pomogne i o cemu moze tacnije da se radi u mom slucaju. Znam da je potrebno da uradim rengen kolena i ramena i odem kod ortopeda i fizijatra, ali zbog ove situacije to stvarno izbegavam jer se jako plasim virusa i ne bih da sebe dovodim u opasnost trnutno dok sve ovo ne prodje. Hvala unapred, i srdacan pozdrav.

    Odgovoreno: 11. 01. 2021.

Komentari na pitanje: #176587

    • Ivan Aleksic 16. 01. 2021.

      Poštovani doktore,

      Hvala na izdvojenom vremenu, ali da li bi ste mogli malo detaljnije da me posavetujete dok ne odem na pregled kod ortopeda šta bi moglo da mi pomogne u mom slučaju ? Da li da pijem nesto od lekova, krema ili gelova ili nešto slično ? Ili neke vežbe ili terapije ? Ili da mi bar kažete šta da izbegavam od aktivnosti, i koje pokrete da izbegavam da ne bih pogoršavao svoje trenutno stanje ?

      Hvala u napred !!!