Dobar dan, imam pitanje vezano za bol u kolenima. Pre 2-3 godine pocelo je da me boli levo koleno kada mi je duze savijena noga (npr. prilikom duze voznje u kolima), toliko bi me zabolelo da jednostavno moram da stanem i ispravim nogu. Kada ispravim, bol prodje. Isla sam kod naseg ortopeda zbog toga pre 2 godine, on mi je rekao da popravim zube ako imam neki karijes, i to je to. Medjutim, sada me vec boli i drugo koleno, znaci oba, tako da jedva cucnem, a i jedva se podignem iz cuceceg stava. Ne trpim i dalje da su mi savijene noge u kolenima, i cesto se pojavi otok iznad casice, koji prodje pa se ponovo pojavi. Malo jacim intenzitetom boli to levo koleno od desnog, i kao da postoji tacka koja, kada opipam prstima, boli. Ja sam sada trenutno u drugom stanju, pa se iskreno brinem kako cu kada beba bude u stomaku veca i kada i ja takodje budem teza i kada mi bude teze zbog same trudnoce da se uopste krecem... Zanima me da li mogu da mazem neke preparate u toku trudnoce koji ce tu bol neutralisati ili barem smanjiti? Kao i sta da radim da resim taj problem, i sta bi to moglo da bude? Hvala

    Odgovoreno: 31. 12. 2020.
    • Poštovana

      na osnovu onoga što ste napisali mislim da je reč o oštećenju hrskavice na čašici. Sada kada ste trudni treba da radite vežbe jačanja natkolene muskulature,da izbegavate sedenje sa prekrštenim nogama. Trudnoća Vam neće pogoršati stanje,uživajte (koliko možete) u trudnoći,bebi i vidimo se kada sve prodje

      veliki pozdrav